Dlaczego branding jest istotny?

Wyróżnij się z tłumu!

Branding to kreowanie marki i jej otoczenia za pomocą konkretnych narzędzi takich jak nazwa, logo, identyfikacja wizualna: wizytówki, teczki, listowniki i inne sygnowane materiały, strona internetowa, a nawet to jak ubierają się i mówią osoby związane z marką. Branding to zbiór elementów, które ostatecznie kreują Twoją markę w umysłach innych.

Jeśli nie zdecydowałeś się na branding, to możesz być niemal pewny, że Twoja marka nie wzbije się na wyżyny, wręcz szybko polegnie. Prawda, choć bolesna, jest taka, że mistrzowski branding nawet bardzo słabego produktu może krótkoterminowo znacznie zwiększyć jego sprzedaż i pozycję na rynku. Jednak to dobry produkt lub usługa idące w parze z profesjonalnym brandingiem mogą stać się prawdziwym, trudnym do prześcignięcia liderem rynku. W brandingu nie ma wiele miejsca na przypadek. Przemyślna kreacja marki pod względem językowym i wizualnym znacznie wpływa na postrzeganie brandu, który zdecydowanie szybciej i na dłużej znajduje uznanie wśród klientów. Rozpoznawalność marki to duży krok w stronę sukcesu.

Otrzymaj bezpłatną wycenę

Administratorem dobrowolnie przekazanych danych osobowych jest SDL Digital Solutions z siedzibą w Józefowie (96-315) nr 3. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia oferty. Pozostawienie danych oznacza zgodę na kontakt telefoniczny lub przesyłanie pod wskazany adres e-mail informacji handlowej administratora danych drogą elektroniczną. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podane dane nie będą udostępniane z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wypełnienie formularza wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych dostępnego na stronie https://sdlds.pl/wycofanie-zgody-dane-osobowe. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane ani udostępniane innym podmiotom.


Nasz proces tworzenia logo

Nasza kompleksowa strategia projektowania logo zapewnia perfekcyjnie dopracowane logo dla Twojej firmy.

Poznanie marki

Niezwykle istotnym, jak nie najistotniejszym krokiem jest zapoznanie się z marką, przedsiębiorstwem a jeżeli logo dotyczy konkretnego produktu, to również z innymi produktami dostępnymi w ofercie firmy. Dobrze jest gdy wszystkie logotypy firmy, spółek zależnych mają tą samą tożsamość wizualną.

Szkice

Przystępujemy do pracy. Na tym etapie najlepsze są papier i ołówek. Szkicujemy wiele wariantów i typów, tak aby klient miał w czym wybrać.

Digitalizacja

Wszelkie szkice, które powstały przenosimy w świat cyfrowy. W profesjonalnych programach graficznych nadamy im profesjonalnego wyglądu.

Kolorystyka

Kolorystyka również jest bardzo ważnym krokiem w tworzeniu logo. Przystępujemy do tego dopiero gdy logo w kolorze czarnym prezentuje się na prawdę ładnie. Poszukując kolorów, robimy to w ten sam sposób co w przypadku szkiców, czyli korzystamy ze skojarzeń.

Prezentacja

Najlepszym sposobem na prezentację logo jest jego wizualizacja. Tworzymy więc  przykłady zastosowania logo w programie graficznym.